Pomoc drogowa i holowanie pojazdów

Nawet zupełnie nowe lub bardzo zadbane samochody mogą z różnych powodów nie nadawać się do dalszej jazdy. Problemem powodującym unieruchomienie auta jest na przykład nagła awaria, stłuczka, brak paliwa, itp. Jeśli pojawi się taka niespodziewana sytuacja to rozwiązaniem jest skorzystanie z usług fachowców. Na rynku działają firmy oferujące holowanie lub pomoc drogową. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Określenia „pomoc drogowa” i „holowanie” są stosowane jako jedno i to samo. Okazuje się jednak, że dotyczą one różniących się od siebie usług.

Pomoc drogowa – podstawowe informacje

Jeśli na trasie auto odmówi posłuszeństwa z powodu awarii to najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie profesjonalna pomoc drogowa. Oferty takich firm polegają na usługach świadczonych przez mechaników na miejscu awarii. Fachowcy tacy posiadają odpowiednie narzędzia oraz umiejętności umożliwiające diagnostykę oraz naprawę samochodu na miejscu. Dopiero w przypadku bardziej poważnych awarii, których nie da się naprawić na trasie, korzysta się z usług obejmujących holowanie do najbliższego warsztatu lub w inne wskazane miejsce.

Zwykle w ofertach firm specjalizujących się w szeroko pojętej pomocy drogowej, dostępnych jest bardzo wiele różnych usług. Obejmują one między innymi holowanie, naprawę na trasie, dowóz paliwa, odkręcanie zapieczonych elementów, wymiana kół, awaryjne uruchamianie aut, wypompowanie złego paliwa, wyciąganie aut z rowów, itp. Dzięki dojazdowi takich firm na miejsce zdarzenia i ich pomocy, kierowca może udać się w dalszą podróż.

Usługi związane z autoholowaniem

Autoholowanie jest z kolei usługą polegającą na przyjeździe lawety i transporcie pojazdu do warsztatu lub w inne miejsce bez wykonywania naprawy na miejscu. Opcja ta jest dobrym pomysłem, jeśli ktoś nie ma czasu lub możliwości naprawy samochodu bezpośrednio na trasie.

Pomoc drogowa i holowanie w ofercie jednej firmy

Bardzo często usługi związane z kompleksową pomocą drogową oraz holowaniem są oferowane przez jedną i tą samą firmę. Nic w tym dziwnego, ponieważ usługi takie nie kolidują ze sobą, a wręcz uzupełniają się wzajemnie. Koszty takich usług są uzależnione od rodzaju wykonywanych prac oraz od dystansu, jaki muszą pokonać pracownicy firmy.